10 grudnia 2021

Power BI


Power BI – nowoczesny system raportowania w chmurze Microsoft

Drodzy klienci! 

Mamy początek 3 dekady XXI wieku. Codziennie dociera do nas mnóstwo informacji, które musimy analizować, aby podejmować właściwe decyzje na bieżącym poziomie operacyjnym jak również strategicznym, dotyczącym przyszłości firmy. Najwyższa pora na wdrożenie nowoczesnego systemu raportowania i analizy danych, który ułatwi to zadanie.  

Proponujemy Państwu wdrożenie systemu raportowania z wykorzystaniem Microsoft Power BI. Raporty muszą być łatwo dostępne dla każdego działu czy pracownika firmy, który ma wpływ na produktywność i wyniki przedsiębiorstwa, czyli praktycznie dla każdego w zakresie jego potrzeb i kompetencji. Zastosowanie rozwiązań Business Intelligence pozwoli Wam zrobić pierwszy krok w budowie skalowalnej, uczącej się, innowacyjnej organizacji. Organizacji, która w naturalny sposób będzie w stanie sprawnie reagować na zmiany zachodzące wewnątrz i w otoczeniu firmy oraz wykorzystywać potencjał rynku, aby wyprzedzić konkurencję. Organizacji, która stworzy Waszym pracownikom odpowiednie warunki pracy i rozwoju, zmotywuje ich do jeszcze wydajniejszej pracy oraz bardziej przywiąże do Waszej/Ich firmy. 

Wielu naszych klientów już od lat korzysta z różnorodnych narzędzi analitycznych wspomagających podejmowanie decyzji i planowania w takich obszarach jak: 

  • Analiza i planowanie sprzedaży.
  • Analiza rotacji i planowanie dostaw. 
  • Analizy logistyczne ABC / XYZ.
  • Zarządzanie polityką cenową.
  • Wielowymiarowy rachunek wyników, kontrolling kosztów.
  • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

W celu wielowymiarowej analizy danych stosowaliśmy do tej pory tzw. „tabele przestawne” (ang. – Pivot Table) w popularnym arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel. Tabela przestawna pozwala użytkownikowi na interaktywną, swobodną pracę z danymi. Konstrukcja tabeli przestawnej jest cały czas masowo wykorzystywana jako podstawowe narzędzie analityczne w rozwiązaniach wszystkich producentów rozwiązań z obszaru Business Intelligence i nadal nie traci na swojej aktualności również w Power BI. W jednym zdaniu pozwala ona na dosyć intuicyjną wizualizację wielowymiarowych danych (3D, 4D, 5D, itd.) na dwuwymiarowym, bądź co bądź, ekranie komputera. 

Jednak tabela przestawna w Excel ma wiele ograniczeń technologicznych, zwłaszcza w przypadku budowy spójnego i kompleksowego systemu raportującego dla całej firmy. Dlatego proponujemy Państwu przejście na wyższy poziom wtajemniczenia w dziedzinie analizy danych i wejście w realny świat nowoczesnych rozwiązań Business Inteligence z wykorzystaniem Power BI. Zatem usiądźmy wygodnie i poczujmy się jak pilot odrzutowca, który wszystkie niezbędne wskaźniki i dane ma pod kontrolą na jednym, spójnym pulpicie. 

Zalety zastosowania Power BI

Przykładowe widoki raportów

Źródło: Analyze Popular Stocks with Power BI - Microsoft
Źródło: Analyze Popular Stocks with Power BI - Microsoft
Źródło: COVID-19 US Tracking Report - Microsoft
Źródło: Własne
Źródło: Własne