menu

Power BI – wersja demo dla Ciebie

Wersja demo Power BI przygotowana jest na sztucznie wygenerowanych 10 milionów rekordów dotyczącej sprzedaży firmy Contoso zajmującą się produkcją i sprzedażą głównie RTV i AGD na rynku międzynarodowym. (Sztuczny podmiot wykreowany przez Microsoft). –  https://learn.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/enterprise/contoso-overview?view=o365-worldwide

Skup się na wynikach

Demo skupia się na estetycznej wizualizacji danych sprzedażowych z możliwością filtrowania i interakcji między wizualizacjami.

W przeciwieństwie do Excel-owych raportów, w Power BI możemy filtrować filtr do pokazania tylko atrybutów, dla których istnieją rekordy sprzedażowe.

Rozwiązanie problemów

Demo pozwala zobaczyć potencjał narzędzia Power BI w praktyce.

Łatwe w tworzeniu i imponujące wizualizacje danych, które zainspirują Cię do wdrożenia Power BI w Twojej firmie!

Power BI – demo

Wersja demo jest przygotowana na sztucznie wygenerowanych 10 mln rekordów dotyczącej sprzedaży firmy Contoso zajmującą się produkcją i sprzedażą RTV i AGD na rynku międzynarodowym.

(Sztuczny podmiot wykreowany przez Microsoft)

Raport demo skupia się bardziej na estetycznej wizualizacji podsumowanych danych sprzedażowych firmy z możliwością filtrowania (Panel Górny) i interakcji między wizualizacjami. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do Excel-owych raportów składających się z tabel przestawnych, w Power BI można nałożyć filtr na filtr, inaczej mówiąc możemy filtrować filtr do pokazania tylko atrybutów, dla których istnieją rekordy sprzedażowe – proszę wybrać rok 2020, a następnie filtr z miesiącami zostanie wyfiltrowany do 3 miesięcy, dla których istnieją dane.

W filtrach tak jak w Excel Power Pivot można ustawiać hierarchię atrybutów, czyli zamiast 2 filtrów można byłoby utworzyć filtr Rok-Miesiąc z możliwością drążenia od lat do miesięcy. Ikony przy filtrach powodują wyczyszczenie filtrów.

Po najechaniu myszką na prawy wykres ukaże się etykieta narzędzi raportu, która może ujawnić dodatkowe informacje. W tym przypadku jest to wykres słupkowy sprzedaży dla najechanej kategorii asortymentowej rozłożonej w czasie.

Każde kliknięcie poszczególnego punktu wizualizacji powoduje zmianę kontekstu filtru dla pozostałych wizualizacji, jeśli te zostały połączone ze sobą. Zaznaczenie kategorii Październik w tabeli spowoduje, że wszelkie inne wizualizacji np. wykres słupkowy rozłożony na lata dostosuje się do wyboru i pokaże sprzedaż podzieloną na lata dla miesiąca Październik.


Są 3 konteksty interakcji:

  • Filtrowanie
  • Highlightowanie – Czyli pokazanie części do całości.
  • Brak interakcji

W tym raporcie zastosowano wszędzie kontekst interakcji – Filtrowanie.

Sprawdź resztę możliwości Power BI – TUTAJ.

Zobacz też

krzysztof romaniuk biznessoft
19.02.2024

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wdrożeniem ERP w firmie

12.10.2023

Webinar o KSeF 17 paź 2023

10.10.2023

Power BI – wersja demo dla Ciebie

18.07.2023

Pakiet powitalny – Miło Cię widzieć w WAPRO 365!

18.07.2023

Każdy dzień jest e-handlowy

18.05.2023

Elektroniczny Obieg Dokumentów w Wapro – dlaczego warto?

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności