Nasza misja i wizja

Wspieramy rozwój firm, inspirując ludzi do kreatywności oraz innowacyjnych zmian. 
 
Pomagamy klientom przekształcać firmy w skalowalne, inteligentne i samouczące się organizacje. Osiągamy to dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań IT, wspierających optymalizację procesów biznesowych w firmie.​
 
Wierzymy, że tylko takie organizacje biznesowe są w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości i stabilnie się rozwijać, osiągając sukces rynkowy.

Jesteśmy partnerem

Nasz zespół

Krzysztof
Romaniuk

Założyciel firmy BiznesSoft.pl, a także założyciel, udziałowiec i w-ce prezes zarządu spółki Polska Grupa IT, powołanej do życia w 2018 przez 5-ciu kluczowych partnerów Asseco WAPRO w celu konsolidacji zasobów oraz wymiany kompetencji z różnych obszarów IT.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej (1992). W 2007 roku ukończył podyplomowe studium „Informatyczne systemy zarządzania – strategia, projektowanie, integracja”, a następnie w roku 2010 podyplomowe studium „Business Intelligence” na SGH w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i wdrażaniu systemów Asseco WAPRO ERP oraz autorskich rozwiązań wspierających różnorodne procesy biznesowe (kontroling, budżetowanie, analiza rotacji i planowanie dostaw, planowanie i rozliczanie produkcji i wiele innych). Współpracuje z Asseco WAPRO ERP od początków jego istnienia. W latach 1999 – 2004 pracownik kontraktowy oraz członek Zarządu WAPRO. W ciągu 20 lat działalności zawodowej zdobył doskonałą orientację w specyfice firm w segmencie MSP.

Specjalizuje się w rozwiązaniach analitycznych klasy Bussines Intelligence, analizie procesów biznesowych, projektowaniu oraz implementacji rozwiązań IT wspierających te procesy. Posiada wieloletnią praktykę w programowaniu baz danych na platformie SQL Server.

Sylwia
Motzek

Absolwentka WSSMiA na kierunku Dyplomacja i Stosunki Międzynarodowe. Związana z firmą BiznesSoft.pl od 2010 roku. Od samego początku prowadzi dział sprzedaży oraz zarządza administracją biurową firmy. W codziennej pracy zajmuję się dbaniem o jakość obsługi klienta oraz sprawną obsługę serwisu. Wspomaga też działania z zakresu księgowości.

Łukasz Jarzynka

Studiował Prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Informatykę w Wyższej Warszawskiej Szkole Informatyki specjalizacja Bazy Danych. Od ponad 8 lat jest głównym specjalistą systemów sprzedażowo-magazynowych w firmie BiznesSoft.pl. Specjalizuje się w obszarze wdrażania systemów magazynowych , B2C i B2B oraz systemów logistycznych, w tym systemów WMS (obsługa magazynów wysokiego składowania). Podczas pracy w firmie BiznesSoft.pl zdobył doświadczenie w programowaniu baz danych na platformie SQL Server. Stworzył wiele rozwiązań dedykowanych na indywidualne zapotrzebowanie klientów, a w tym liczne moduły wspierające procesy logistyczno-sprzedażowe, raportowanie i analizę danych w technologii OLAP. W wolnej chwili wędruje, biega, czyta i majsterkuje.

Adrian Makaruk

Absolwent Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki na SGGW. Od lat związany z branżą IT, jest doświadczonym specjalistą w zakresie wdrażania rozwiązań finansowo-księgowych. Doświadczenie zdobywał m.in. pracując przez 2 lata w dziale help-desck Asseco Bussines Solution – pion oprogramowania WAPRO ERP. Od roku 2019 jest pracownikiem BiznesSoft.pl. Odpowiada za wdrożenia oraz wsparcie klientów w obszarze systemów księgowych, w tym systemu Saldeo SMART, który z powodzeniem wdraża w firmach oraz biurach rachunkowych. Wcześniejsza praca w biurze rachunkowym wpłynęła na jego dobrą orientacje w specyfice tej branży. Tworzy też dedykowane rozwiązania wspierające pracę działów księgowych na platformie SQL Server, w tym zaawansowane moduły: budżetująco-kontrolingowe MPK, home banking, automatyzujące rozliczenia z operatorami płatności.

Historia firmy

Firma Biznessoft.pl została założona w roku 1993 w Siedlcach pod nazwą Biuro Usług Informatycznych EUREKA. Od roku 1994 współpracujemy z firmą WAPRO sprzedając i wdrażając jej produkty (wówczas jeszcze w wersji dla DOS). W 1995 roku rozpoczęliśmy budowę lokalnej sieci sprzedaży. Do końca roku 1995 już ok. 80% firm informatycznych regionu siedleckiego sprzedawało produkty WAPRO. W efekcie udział WAPRO w rynku regionalnym osiągnął poziom ok. 80 % już w roku 1996 i utrzymywał się przez kolejne lata. Dzięki wysokim obrotom firma weszła do grona pięciu największych dystrybutorów WAPRO.

Od roku 1999 rozszerzyliśmy naszą działalność na rynek warszawski, ściśle współpracując z firmą WAPRO w zakresie pozyskiwania Klientów, a także biorąc czynny udział w kreowaniu nowej generacji produktów dla środowiska Windows, opartych o technologię Microsoft SQL Server. Nowa linia produktów pojawiła się na rynku w 2002 roku. Od początku zaangażowaliśmy się w aktywną sprzedaż i wdrożenia nowych rozwiązań.

Rozwój technologii informatycznych oraz przemiany na rynku w kolejnych latach skłoniły nas w 2004 roku do zmiany strategii działania i rozszerzenia oferty pod nową marką BiznesSoft.pl. Nadal koncentrowaliśmy się na aktywnej sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań WAPRO (obecnie Asseco WAPRO ERP), budując jednocześnie sieć sprzedaży oraz grupę wykwalifikowanych współpracowników w celu wspólnej realizacji bardziej zaawansowanych projektów wdrożeniowych.

Od początku reaktywacji naszą misją było dostarczanie Klientom dodatkowych rozwiązań analitycznych klasy Business Intelligence. Były to początkowo rozwiązania stosunkowo proste, wykorzystujące zalety technologii OLAP (Microsoft SQL Server + Excel). Istotną barierą na tym rynku była konieczność intensywnej edukacji użytkowników oprogramowania Asseco WAPRO ERP, w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań analitycznych. Nasze zaangażowanie w ten projekt przyniosło jednak bardzo pozytywnym skutek. W ciągu 4 lat udało nam się zbudować dosyć pokaźne portfolio rozwiązań i wdrożeń rozwiązań klasy BI wśród naszych Klientów. Doświadczenia pokazały, że nawet proste narzędzia pomiarowe pozwalają zoptymalizować koszty działalności firmy o 10 – 20 % w większości obszarów.

Rok 2010 to kolejna przełomowa data dla naszej firmy. W sierpniu tego roku uruchomiliśmy nowe biuro w Starej Iwicznej, zwiększając jednocześnie zatrudnienie wśród etatowych pracowników. W 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie za największą sprzedaż nowych licencji oprogramowania Asseco WAPRO ERP w roku 2011. Kolejne lata funkcjonowania, to konsekwentne umacnianie pozycji firmy na rynku oraz pozyskiwanie nowych, wartościowych klientów. Aktualnie lista naszych klientów liczy ponad 500 firm.

W wyniku rozwoju firmy w październiku 2014 przenieśliśmy biuro firmy do własnego lokalu w Warszawie, Al. Wilanowska 9A.

Nasza pozycja na rynku pozwalała nam pozyskiwać coraz bardziej wartościowych klientów z rynku MSP, nad czym pracowaliśmy kolejne lata. Dzięki temu nasz zespół powiększył się o kolejnego specjalistę od systemów finansowo-księgowych. Intensywnie zaczęliśmy wspierać naszych klientów w tym obszarze. Coraz większa ilość klientów a przy tym ich rosnące potrzeby mobilizowały nas do wprowadzania nowych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w roku 2018 wprowadziliśmy do naszej oferty nowy produkt SaldeoSMART, wspomagający pracę Biur Rachunkowych oraz Firm w zakresie automatycznego odczytu dokumentów oraz ich obiegu. Jak się okazało 2 lata później po wybuchu pandemii COVID-19 rozwiązanie to dla wielu firm okazało się niezbędne w codziennej pracy.

Rok 2018 to nie tylko nowości w naszej ofercie ale również podjęcie decyzji o powołaniu  wraz z 2 innymi Partnerami Wapro nowej spółki – Polska Grupa IT. Powstała ona z myślą o wzajemnym uzupełnianiu kompetencji.

Pandemia postawiła przed nami wiele nowych wyzwań. Musieliśmy wprowadzić nową organizację pracy. Dbając o bezpieczeństwo nasze oraz naszych klientów zaczęliśmy pracować zdalnie. Okazało się, że dzięki temu jesteśmy w stanie sprawniej obsługiwać naszych klientów.

W roku 2021 powiększyliśmy nasz zespół o kolejną osobę. Po raz kolejny jednocześnie poszerzając naszą ofertę, tym razem o bardziej zaawansowane rozwiązanie jakim jest Microsoft Power BI. 

Rok 2022 to ciężki czas dla wielu naszych klientów. Coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza kraju, wysoka inflacja, rosnące koszty pracy i wynagrodzeń postawiły przed nami pytanie – co więcej możemy zrobić dla naszych klientów, żeby wspomóc ich biznes?

Bazując na naszym doświadczeniu i wieloletnich relacjach z klientami wyznaczyliśmy nowe cele. Staliśmy się nie tylko wsparciem w rozwiazywaniu bieżących problemów, ale również partnerem biznesowym, który wspomaga rozwój firm poprzez usprawnianie procesów biznesowych za pomocą dedykowanych rozwiązań.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku, dzięki wyznaczonym celom udało nam się wygenerować i zakończyć rok 2022 z przychodem ponad 2 000 000 mln. Utwierdza nas to w przekonaniu, że obrana droga i wyznaczone cele prowadzą nas w dobrym kierunku. Odnotowaliśmy kolejny sukces znajdując się w TOP 5 Partnerów SaldeoSMART.

Cały zespół Biznessoft jest zmotywowany do dalszego dynamicznego rozwoju i wspierania obecnych klientów. Jesteśmy także gotowi, żeby powitać w naszym gronie nowych klientów i zmotywować ich do działań prowadzących do stania się innowacyjną firmą liczącą się na rynku.