9 września 2020

Moduł importu danych

Moduł importu danych pozwala na zaimportowanie dokumentów do programów Wapro Fakir oraz Wapro Kaper. Aplikacja na podstawie danych wejściowych,  tworzy plik XML zgodny ze strukturą Wapro. Utworzony plik możemy zaimportować do programów finansowo księgowych. W przypadku wersji lokalnej programów jest możliwość pominięcia importu plikowego i dokumenty zostają umieszczone przez aplikację bezpośrednio w buforze dokumentów niezadekretowanych. Wystarczy zadekretować dokumenty zgodnie z wcześniej ustalonym schematem księgowym. 

Dane wejściowe pliku mogą mieć dowolną strukturę w związku z czym moduł jest uniwersalny dla różnego typu plików np. lista dokumentów w pliku Excel .xlsx. Aplikacja działa zarówno dla faktur sprzedaży jak i faktur zakupu.

Poniżej krótki filmik przedstawiający działanie modułu. Aplikacja jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Wystarczy, że wskażemy plik z dysku z danymi które chcemy zaimportować, oraz wybierzemy schemat tzn. wskażemy rodzaj faktur (faktura zakupu, sprzedaży). Po załadowaniu danych do aplikacji możemy je zweryfikować i w etapie końcowym klikamy Importuj plik. W zależności od potrzeb aplikacja wyświetli komunikat o zapisaniu dokumentów w buforze lub wyświetli się okno do zapisania pliku XML. Dodatkowo aplikacja kontroluje czy dany plik był już importowany wyświetlając stosowny komunikat.