18 marca 2020

Odczytywanie dokumentów

SaldeoSMART to program umożliwiający odczytywanie papierowych oraz elektronicznych dokumentów, w tym faktur, które możemy zaimportować do programu księgowego lub systemu ERP.

Jak działa odczytywanie danych ze skanów i dokumentów elektronicznych w SaldeoSMART?
  1. Zeskanuj, prześlij mailem lub wprowadź ręcznie dokumenty do aplikacji SaldeoSMART. Faktury w wersji papierowej skanujemy pojedynczo lub za pomocą podajnika do jednego pliku PDF. Saldeo odczyta z nich dane kontrahenta, numer, daty, pozycje towarowe oraz kwoty.

  2. Sprawdź poprawność zaimportowanych danych i zadekretuj je. SaldeoSMART poinformuje Cię ile danych rozpoznał we wprowadzonym dokumencie. Będziesz mógł go zobaczyć oraz odpowiednio skategoryzować zgodnie z zasadami przyjętymi w biurze rachunkowym.

  3. Wyeksportuj do programu księgowego, systemu ERP lub JPK.

Dzięki licznym integracjom, SaldeoSMART eksportuje pliki, które są kompatybilne z większością programów księgowych czy systemów ERP. Co więcej umożliwia eksport do pliku JPK, ponieważ SaldeoSMART odczytuje w ramach pozycji towarowych kod producenta, nazwy towarów, ceny, stawki VAT oraz wartości netto i brutto.

Odczytywanie dokumentów - oprogramowanie OCR

OCR (Optical Character Recognition) to inaczej optyczne rozpoznawanie znaków. Mechanizmy OCR wykorzystane  w SaldeoSMART analizują nie tylko elektroniczne dokumenty, ale również skany, odczytując z nich informacje, które następnie możemy zaimportować do programu księgowego lub systemu ERP. 

Rodzaje dokumentów odczytywanych przez SaldeoSMART

Odczytywanie dokumentów - funkcje