22 listopada 2019

O firmie

Firma BiznesSoft.pl posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Służymy naszym Klientom pełnym wsparciem w zakresie optymalizacji procesów biznesowych oraz podnoszenia produktywności organizacji we wszelkich obszarach działalności:

  • magazyny, logistyka, optymalizacja zapasów, planowanie dostaw
  • obsługa klienta i sprzedaż – wdrażanie strategii CRM
  • zarządzanie finansami, budżetowanie i kontroling kosztów
  • zarządzanie personelem
  • planowanie strategiczne i operacyjne z wykorzystaniem rozwiązań Business Intelligence.

Firma Biznessoft.pl została założona w roku 1993 w Siedlcach pod nazwą Biuro Usług Informatycznych EUREKA. Od roku 1994 współpracujemy z firmą WAPRO sprzedając i wdrażając jej produkty (wówczas jeszcze w wersji dla DOS). W 1995 roku rozpoczęliśmy budowę lokalnej sieci sprzedaży. Do końca roku 1995 już ok. 80% firm informatycznych regionu siedleckiego sprzedawało produkty WAPRO. W efekcie udział WAPRO w rynku regionalnym osiągnął poziom ok. 80 % już w roku 1996 i utrzymywał się przez kolejne lata. Dzięki wysokim obrotom firma weszła do grona pięciu największych dystrybutorów WAPRO.

Od roku 1999 rozszerzyliśmy naszą działalność na rynek warszawski, ściśle współpracując z firmą WAPRO w zakresie pozyskiwania Klientów, a także biorąc czynny udział w kreowaniu nowej generacji produktów dla środowiska Windows, opartych o technologię Microsoft SQL Server. Nowa linia produktów pojawiła się na rynku w 2002 roku. Od początku zaangażowaliśmy się w aktywną sprzedaż i wdrożenia nowych rozwiązań.

Rozwój technologii informatycznych oraz przemiany na rynku w kolejnych latach skłoniły nas w 2004 roku do zmiany strategii działania i rozszerzenia oferty pod nową marką BiznesSoft.pl. Nadal koncentrowaliśmy się na aktywnej sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań WAPRO (obecnie Asseco WAPRO ERP), budując jednocześnie sieć sprzedaży oraz grupę wykwalifikowanych współpracowników w celu wspólnej realizacji bardziej zaawansowanych projektów wdrożeniowych.

Od początku reaktywacji naszą misją było dostarczanie Klientom dodatkowych rozwiązań analitycznych klasy Business Intelligence. Były to początkowo rozwiązania stosunkowo proste, wykorzystujące zalety technologii OLAP (Microsoft SQL Server + Excel). Istotną barierą na tym rynku była konieczność intensywnej edukacji użytkowników oprogramowania Asseco WAPRO ERP, w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań analitycznych. Nasze zaangażowanie w ten projekt przyniosło jednak bardzo pozytywnym skutek. W ciągu 4 lat udało nam się zbudować dosyć pokaźne portfolio rozwiązań i wdrożeń rozwiązań klasy BI wśród naszych Klientów. Doświadczenia pokazały, że nawet proste narzędzia pomiarowe pozwalają zoptymalizować koszty działalności firmy o 10 – 20 % w większości obszarów.

Rok 2010 to kolejna przełomowa data dla naszej firmy. W sierpniu tego roku uruchomiliśmy nowe biuro w Starej Iwicznej, zwiększając jednocześnie zatrudnienie wśród etatowych pracowników. W 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie za największą sprzedaż nowych licencji oprogramowania Asseco WAPRO ERP w roku 2011. Kolejne lata funkcjonowania, to konsekwentne umacnianie pozycji firmy na rynku oraz pozyskiwanie nowych, wartościowych klientów. Aktualnie lista naszych klientów liczy ponad 500 firm.

W wyniku rozwoju firmy w październiku 2014 przenieśliśmy biuro firmy do własnego lokalu w Warszawie, Al. Wilanowska 9A.

Nowy lokal pozwoli na zwiększenie zatrudnienia, które planujemy w roku 2015.

Rok 2014 zakończył się dla nas rekordowym wynikiem finansowym w historii firmy.

Nasza pozycja na rynku pozwala nam pozyskiwać coraz bardziej wartościowych klientów z rynku MSP.

Planujemy dalszy dynamiczny rozwój przez kolejne lata.

Krzysztof Romaniuk

Założyciel firmy. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej  (1992). W 2007 roku ukończył podyplomowe studium „Informatyczne systemy zarządzania – strategia, projektowanie, integracja”, a następnie w roku 2010 podyplomowe studium „Business Intelligence” na SGH w Warszawie.
Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i wdrażaniu systemów Asseco WAPRO ERP oraz własnych rozwiązań uzupełniających. Współpracuje z Asseco WAPRO ERP od początków jego istnienia. W latach 1999 – 2004 pracownik kontraktowy oraz członek Zarządu WAPRO. W ciągu 20 lat działalności zawodowej zdobył doskonałą orientację w specyfice tego segmentu rynku.

Anna Woźniak – Salomonowska

Absolwentka SGH i studiów doktoranckich UW na Wydziale Zarządzania. W latach 1994 – 2000 Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w firmie RAKS, 2007 – 2009 analityk systemów finansowo księgowych grupy RAKS, obecnie kluczowy pracownik BiznesSoft.pl.Od podstaw budowała firmę RAKS, utrzymuje dobry kontakt z większością dystrybutorów. Do niedawna bezpośrednio opiekowała się kluczowymi klientami firmy RAKS. Posiada dobrą znajomość rynku aplikacji finansowo-księgowych w Polsce. Od kilu lat współpracowała z firmą Biznessoft.pl w zakresie sprzedaży aplikacji WAPRO.